الزامات بهبود شاخص ملی کسب‌وکار/ اولویت اول؛ مقررات‌زدایی

نایب رییس اول اتاق بازرگانی ایران با برشمردن الزامات بهبود شاخص ملی کسب‌وکار اظهار داشت: مقررات‌زدایی و ثبات در سیاست‌ها و رویه‌ها اولویت اول در خصوص بهبود محیط کسب‌وکار و ارتقای شاخص ملی آن است.

به گزارش "سفیرتجارت"، حسین سلاح‌ورزی درباره بهبود یافتن شاخص ملی کسب‌وکار در فصل تابستان و الزامات لازم برای استمرار آن گفت: آنچه که توسط مرکز ملی پایش فضای کسب‌وکار انجام می‌شود، براساس مدل کارآفرینی «شین» است و نظر فعالان اقتصادی را در سه اتاق بازرگانی، تعاون و اصناف درباره مهم‌ترین مسائل و مشکلات استعلام و استمزاج می‌کند.

وی افزود: با وجودی که شاخص ملی کسب‌وکار بهبود کوچکی در فصل تابستان داشته ولی از نظر اولویت‌های مورد نظر فعالان اقتصادی، عمده مشکلات مربوط به فضای کسب‌وکار همچنان باقی است.

نایب رییس اول اتاق بازرگانی ایران درباره الزامات بهبود شاخص‌های مربوط به کسب‌وکار نیز گفت: بهبود قابل لمس و قابل توجه در بهبود محیط کسب‌وکار مستلزم آن است که در حوزه مقررات‌زدایی و کاهش بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های دست‌ و پاگیر اقدامات مناسبی صورت بگیرد و به نوعی شاهد ثبات در سیاست‌ها و رویه‌ها باشیم تا در فصول آتی شاهد بهبود نسبی و بالاتر در فضای کسب‌وکار باشیم.

سلاح‌ورزی همچنین با اشاره به تصمیم دولت برای انتشار اوراق بدهی به منظور جبران بخشی از کسری بودجه سال ۹۸ اظهار داشت: خطر ابرتورم همچنان وجود دارد و برای جلوگیری از این موضوع لازم است تا دولت تدابیر درستی را اتخاذ کرده و انضباط پولی و مالی را رعایت کند.

برچسب‌ها