رییس هیات عامل ایمیدرو

رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: برنامه‌های بسیاری تدوین شده که برخی از آنها به هدف نرسیده‌اند که دلیل آن را می‌توان خلاء گفت‌وگو استراتژیک دانست.

به گزارش سفیرتجارت، رئیس هیات عامل ایمیدرو در دومین نمایشگاه ایده‌های ارزش‌آفرینی بخش معدن و صنایع معدنی (اینوماین) گفت: رویدادهای بسیاری در زمینه معدن و صنایع معدنی در حال برگزاری است اما این رویداد تفاوت اساسی با سایر برنامه‌ها دارد.

خداداد غریب‌پور با بیان اینکه ما در اینوماین به دنبال شکل‌گیری گفت‌وگوی استراتژیک هستیم، افزود: برنامه‌های بسیاری تدوین شده که برخی از آنها به هدف نرسیده‌اند که دلیل آن را می‌توان خلاء گفت‌وگو استراتژیک دانست.

وی با بیان اینکه در اینوماین به دنبال هم‌آفرینی ارزشی هستیم، اظهار کرد: ۷۰ شرکت پیشتاز با ارائه حدود ۴۰۰ ایده در این جشنواره حضور دارند. این در حالی است که تعداد ایده‌های ارائه شده در سال گذشته ۱۲۰ عدد بوده است.

غریب‌پور معتقد است: حلقه مفقود دانشگاه و صنعت این است که علم و دانش به فناوری تبدیل نمی‌شود چراکه ما هم‌ ارزش‌آفرینی نداریم.

رئیس هیات عامل ایمیدرو ادامه داد: ایده‌ها تنها با مرحله تدوین نقشه راه پیش می‌روند اما پس از آن توسعه نمی‌یابند زیرا شتاب‌دهنده‌ای برای آنها وجود ندارد. دولت باید مسیر رشد و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیاد را فراهم کند. در این راستا ایمیدرو بین صنعت و دانشگاه قرار گرفته تا این اعتبار تسهیل یابد.

وی با بیان اینکه شرکت‌ها آماده جذب ایده‌ها هستند و ظرفیت‌سازی برای آنها ایجاد شده، افزود: دومین جشنواره با حضور شرکت‌های بزرگی از جمله شرکت فولاد مبارکه، ملی صنایع مهر، گل‌گهر، فولاد خوزستان، چادرملو، ذوب‌آهن اصفهان و فولاد خراسان برگزار می‌شود و هدف آن افزایش سهم اقتصاد دانش‌بنیان در بخش معدن و صنایع معدنی و ترغیب دانشگاه‌ها و صنعت به ایده‌پردازی است.

غریب‌پور با بیان اینکه امسال در فرایندی که طراحی شده تعداد ایده‌ها سه برابر سال گذشته است، افزود: جشنواره امسال نسبت به سال گذشته چهار فرق اساسی دارد که می‌توان به حضور شرکت‌های بزرگ، نشست‌های دوطرفه و برگزاری نمایشگاه‌ها اشاره کرد. لازم به ذکر است که ایده‌هایی که در این جشنواره ارائه می‌شود رها نشده و مانا خواهد بود.

منبع: ایلنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =