کد خبر: 8763
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱
تولیدکننده

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: واحدهای تولیدی و صنعتی این استان برای رقابت در بازار جهانی به فناوری مدرن مجهز می‌شوند.

به گزارش سفیرتجارت، محمد اهلی افزود: در این چارچوب واحدهای تولیدی و صنعتی استان با حمایت دولت و پرداخت تسهیلات بانکی دستگاه‌های خود را بروز و کیفیت محصولات را افزایش میدهند.

وی ادامه‌داد: همچنین صاحبان صنایع برای حضور در بازارهای جهانی باید آموزش‌های لازم را در زمینه‌های مختلف فرا بگیرند تا بتوانند در بازارهای جهانی به رقابت بپردازند.

اهلی بیان‌کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی آماده حمایت از واحدهای صنعتی در بحث آموزش است و تاکنون تعداد ۷۷ دوره آموزشی برای بیش از ۲ هزار و ۴۰۷ صنعتگر به میزان ۷۴۱هزار و ۴۱ نفر ساعت آموزش با سرفصل‌های متنوع در زمینه ارتقای مهارت شاغلان واحدهای صنعتی، موضوعات مدیریتی و منابع انسانی، توسعه بازار و کارآفرینی برگزار شده است.

وی نقش آموزش را در توسعه و پیشرفت فعالیت واحدهای صنعتی و تولیدی، مهم و راهبردی دانست و اظهار داشت: ارائه آموزش به صورت مستمر و مدون و بر اساس نیازسنجی به صنعتگران در زمینه‌های مختلف انجام می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل هدف از آموزش را توسعه کسب و کار صاحبان صنایع، مهارت کارکنان واحدهای صنعتی و آشنایی با مقررات داخلی و بین‌المللی ذکر کرد و افزود: باید با اقدامات مناسب و فرهنگ‌سازی لازم فرهنگ آموزش در میان صنعتگران نهادینه شود تا واحدهای صنعتی با افزایش دانش خود بتوانند کیفیت تولید و نیز کارایی کارکنان خود را ارتقا دهند.

وی اظهار امیدواری کرد با برگزاری دوره‌های آموزشی و افزایش اطلاعات و توانمندی‌های واحدهای صنعتی، امکان رونق بیش از پیش تولید در شهرک‌های صنعتی استان فراهم گردد.

بر اساس آمارهای موجود یک‌هزار و ۶۹ واحد تولیدی و صنعتی دارای پروانه در استان اردبیل وجود دارد که از این تعداد حدود ۷۵۵ واحد فعال و نیمه‌فعال هستند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =