شهرک صنعتی

مدتی است فعالیت شبانه تعدادی واحد آلاینده در شهرک صنعتی اشتهارد، نفس این شهرستان را به شماره انداخته است.

به گزارش سفیرتجارت، مدتی است تعدادی واحد تولیدی آلاینده صنایع شیمیایی و فولاد، تولیدات خود را به ساعات پایانی شب اختصاص داده اند که موجب پخش الایندگی های فراوانی در هوای  اشتهارد شده است.

موضوع را با مسئولین عالی شهرستانی در میان گذاشته و از بین نهادها عزم دادستانی برای برخورد با این پدیده از همه جدی تر بود.

دادستان اشتهارد از برخورد جدی با این واحدها خبر داد و گفت: با حضور در محل فعالیت واحدهای آلاینده تذکرات لازم مبنی بر رعایت حقوق مردم وکاهش آلایندگی ها داده شد.

نوروزی افزود: به تعدادی از صاحبان این واحدها تذکر کتبی و به تعدادی دیگر فرصت داده شد تا نسبت به نصب فیلتر و کاهنده آلایندگی اعلام و از برخی هم تعهدات لازم مبنی بر عدم فعالیت در ساعات شب گرفته شد.

وی ادامه داد: این واحدها به دلیل تحریمهای ظالمانه دچار مشکلاتی شده اند که یکی از این مشکلات عدم توانایی در تهیه فیلتر است که مقرر گردید با حمایت استان و رایزانی های لازم شرایطی برای این تولیدکنندگان ایجاد شود تا بتوانند ابزار لازم را برای کنترل این آلایندگی ها تهیه کنند.

گفتنی است با وجود تاکید جدی دادستانی برخی از این واحدها همچنان به فعالیت شبانه خود ادامه می دهند و مسائل ایمنی را هم رعایت نمی کنند.

منبع: خبرفارسی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

آخرین اخبار