بهروز اسودی

سمنان رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از بهره‌مندی ۱۹۲ واحد تولیدی این استان از تسهیلات رونق تولید سال ۹۸ خبر داد.

به گزارش سفیرتجارت،بهروز اسودی در کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان با بیان این خبر اظهار کرد: امسال به ۱۹۲ واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی استان حدود ۵۶۵ میلیارد تومان تسهیلات در قالب رونق تولید ۹۸ و بند الف تبصره ۱۸ برنامه تولید و اشتغال پرداخت شده است.

وی افزود: از مجموع تسهیلات پرداختی به واحدهای تولیدی، ۸۲ واحد به ارزش ۳۷۲ میلیارد تومان مربوط به رونق تولید و ۱۱۰ واحد به ارزش ۱۹۲ میلیارد تومان مربوط به بند الف تبصره ۱۸ برنامه تولید و اشتغال است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان ضمن ارائه گزارشی از عملکرد استان در پرداخت تسهیلات تصریح کرد: تا کنون در قالب تسهیلات رونق تولید امسال، ۳۷۱ واحد تولیدی جهت دریافت تسهیلات به ارزش بیش از یک‌هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند که از این تعداد پرونده، ۲۷۴ فقره جهت عقد قرارداد در بانک‌های عامل در دست بررسی است.

وی ادامه داد: در بخش رفع موانع تولید کارگروه استان تا این جلسه تعداد یک‌هزار و ۲۰ واحد تولیدی مشکل‌دار در جلسات کارگروه مطرح و بررسی شده است که در جهت رفع موانع موجود ، دو هزار و ۱۶۸ مصوبه به تصویب اعضا رسیده است که از این تعداد، یک‌هزار و۵۵۴ مصوبه اجرایی و مابقی در دست اقدام است.

اسودی افزود : در این نشست و با تصمیم اعضای کارگروه ، ۵۶ واحد صنعتی و کشاورزی جهت دریافت تسهیلات از محل منابع رونق تولید ۹۸ به ارزش ۴۲۰ میلیارد تومان به بانک‌های عامل معرفی و همچنین مشکلات بانکی چهار واحد تولیدی کیان شکلات کیمیا، مهارت سمنان، طوبا نگین البرز و صنایع سلولزی و کاغذی شاهرود و میامی بررسی شد.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =