کد خبر: 7952
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱
جهانگیر شاهمرادی

البرز معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار البرز گفت: در هفت ماهه امسال البرز حدود ۴۰۰ میلیون دلار صادرات کالا به سایر کشورها داشته است.

به گزارش سفیرتجارت، جهانگیر شاهمرادی امروز دوشنبه ۱۸ آذر در جریان رویداد ملی و بین‌المللی تبادل فناوری بنگاه‌های کوچک و متوسط و استارتاپ‌ها در استان البرز اظهار کرد: در حال حاضر ۹۴ تا ۹۶ درصد صنایع کشور را صنایع کوچک تشکیل می دهند.

 وی با اشاره به اینکه واحدهای صنعتی کوچک و متوسط چابک هستند؛ ادامه داد: اگر در جریان فعالیت این واحدها اتفاقی رخ دهد، به سرعت خط تولید خود را  تغییر  داده و موقعیت خود را حفظ می کنند.

وی با اشاره به اینکه در کنار پتانسیل‌های زیاد، واحدهای صنعتی کوچک  آسیب پذیر هستند؛ گفت: برای بقای فعالیت این واحدها دولت باید حمایت خاصی صورت دهد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز با بیان اینکه واحدهای صنعتی کوچک برای ثبت سفارش و بازاریابی نیز ممکن است مشکلاتی داشته باشند، عنوان کرد: متاسفانه اغلب این واحدها شناخت و آگاهی زیادی از هم ندارند که این امر تعامل و ارتباط آنها را با مشکل مواجه کرده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه برگزاری این رویداد ملی و بین المللی در البرز اتفاق خوبی است، توضیح داد: در شرایط سختی که امروز بر بازار حاکم است باید بتوانیم بین واحدهای صنعتی هم افزایی و تبادل اطلاعات ایجاد کنیم تا از این طریق بتوانیم در مسیر افزایش تولید گام برداریم.

شاهمرادی با بیان اینکه در کنار نقش کیفیت کالا باید قیمت تمام شده آن نیز رقابت پذیر در دنیا باشد، افزود: هر چند در شرایط تحریمی سختی قرار داریم ولی در همین شرایط هم کالاهای ایرانی به سایر کشورها صادر می‌شود.

این مسئول اضافه کرد: در هفت ماهه امسال البرز  حدود ۴۰۰ میلیون دلار صادرات کالا به سایر کشورها داشته است.

وی در ادامه در بحث اهمیت تبادل فناوری بین دانشگاه و صنعت توضیح داد: طی سال‌های های قبل ارتباط صنعت و دانشگاه بیشتر شده و حاصل یافته های دانشگاهی به صنعت معرفی می شود و مراکز علمی به سمت رفع نیازهای صنعت حرکت می کنند.

معاون هماهنگی امور افتصادی استانداری البرز  با اشاره به واحدهای دانش بنیان فعال در استان گفت: بالغ بر ۱۶۰ واحد دانش بنیان در البرز وجود دارد.

شاهمرادی ابراز کرد: در البرز صنایعی فعال است که از صفر تا صد فعالیت آنها حاصل اقدامات حوزه دانش بنیان است.

وی با اشاره به اینکه امروز در میان دانشگاهیان و صنعتگران کشور فضای تعاملی مناسبی برقرار شده که با حمایت باید این ارتباط، قوی‌تر شود.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

آخرین اخبار