کد خبر: 7916
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶
جلسه

الخاندرو اورتگا المیدا، سفیر جمهوری اکوادور در تهران با معاون امور بین‌الملل اتاق ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.کرباسی بر ارائه اطلاعات در مورد تجارت با کشورهای منطقه به ویژه همکاری تجاری با عراق و امارات متحده عربی تاکید داشت و در این خصوص کسب اطلاعات و شناخت از پتانسیل‌های اقتصادی و تجاری ایران و اکوادور را ضروری دانست.

به طؤارش "سفیرتجارت"، محمدرضا کرباسی در این دیدار ضمن تاکید بر اشتراکات فرهنگی و روابط خوب دو کشور به خصوص در حوزه سیاست، صادرات مستقیم ایران به برزیل و برخی کشورهای آفریقایی را به عنوان الگویی برای همکاری با اکوادور مورد توجه قرار داد.

کرباسی بر ارائه اطلاعات در مورد تجارت با کشورهای منطقه به ویژه همکاری تجاری با عراق و امارات متحده عربی تاکید داشت و در این خصوص کسب اطلاعات و شناخت از پتانسیل‌های اقتصادی و تجاری ایران و اکوادور را ضروری دانست.

سفیر اکوادور صادرات سنگ از ایران به کشورش را یکی از زمینه‌های مساعد همکاری عنوان کرد و از معاون بین الملل اتاق ایران خواست فهرستی از فعالان بخش خصوصی فعال در این حوزه در اختیار سفارت اکوادور در تهران قرار گیرد.

بهره‌گیری از سیستم تهاتر در تجارت دو کشور از دیگر موضوعاتی بود که از سوی محمدرضا کرباسی و  الخاندرو اورتگا المیدا مورد بحث و بررسی قرار گرفت. 

منبع: اتاق بازرگانی صنایع ، معادن و کشاورزی ایران

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =