کد خبر: 7909
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۰
ریزش 3 هزار و 50 واحدی شاخص بورس تهران

مدیرعامل کارگزاری ارگ هومن گفت: در صورت لغو یا کمرنگ شدن معافیت‌های مالیاتی از حوزه‌های تولیدی و صادراتی بورس نیز دستخوش برخی تغییرات قیمتی سهم‌ها خواهد شد و طبیعتا این خدشه تاثیر منفی بر بازار خواهد گذاشت.

به گزارش "سفیرتجارت"، محسن عباسلو مدیرعامل ارگ هومن درخصوص ارزیابی خود از بودجه سال ۹۹  گفت: تصور نمی‌شود که کالاهای اساسی که با نرخ دلار تامین می‌شود با تغییر محسوسی مواجه گردد، اما تمرکز بازارسرمایه بر معافیت‌های مالیاتی است.

وی ادامه داد: اگر معافیت‌های مالیاتی از حوزه‌های تولیدی و صادراتی برداشته یا لغو شود، طبیعتا بورس نیز دستخوش برخی تغییرات قیمتی سهم‌ها خواهد شد.

این کارشناس بازارسرمایه افزود: از سوی دیگر، بحث عوارض دولتی، معافیت مالی یا حذف آن، بر تمامی صنایع بورسی تاثیرگذار خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: نباید شرکت‌های صادرات‌محور را فراموش کرد چراکه بورسی‌ها توسط این شرکت‌های بنیادی سودهای مناسبی را دریافت می‌کنند و تغییر بر مواضع این شرکت‌ها، می‌تواند تاثیرات منفی را برجای گذارد.

عباسلو در پایان اضافه کرد: دولت باید تمرکز خود را از نفت به صنایع تولیدمحور تغییر دهد چراکه تامین‌مالی بنگاه‌های مالی در بورس می‌تواند باعث درآمدزایی دولت از بخش‌های عوارض، مالیات و ... شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =