گوجه

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی 20 روز عقب افتادگی کشت و هوای متغییر زمستانی را مقصر تاخیر عرضه محصول از استان‌های جنوبی و گرانی این محصول دانست.

به گزارش "سفیرتجارت"، اسدالله کارگر در تشریح دلایل گرانی گوجه‌فرنگی در روزهای اخیر، اظهار کرد: 20 روز عقب افتادگی کشت گوجه‌فرنکی در استان‌های جنوبی یکی از مهترین دلایل تاخیر در عرضه این محصول و افزایش قیمت است.

وی ادامه داد: علاوه بر آن شرایط متغیر آب‌وهوایی در زمستان نیز در تاخیر عرضه این محصول از استان‌های جنوبی موثر بوده است.

کارگر با تاکید بر اینکه به رغم این مشکلات روند افزایش قیمت گوجه متوقف شده است، افزود: در حال حاضر قیمت گوجه فرنگی به حداکثر میزان خود برای مصرف‌کننده رسیده و بیش از این افزایش قیمت اتفاق نخواهد افتاد.

وی قیمت هر کیلوگرم گوجه بوته‌رس در عمده فروشی‌ها بر اساس کیفیت محصول را 4 تا 9 هزار تومان عنوان کرد.

به گفته وی؛ قیمت برای مصرف‌کننده در خرده فروشی با اضافه شدن سود مصوب به قیمت عمده فروشی تعیین می‌شود.

کارگر یادآور شد: کشف قیمت فقط برای گوجه‌فرنگی بوته‌رس انجام می‌شود و در نرخنامه قیمت مصوب شامل گوجه فرنگی گلخانه‌ای نمی‌شود.

وی قیمت حال حاضر هر کیلوگرم گوجه فرنگی گلخانه‌ای برای مصرف کننده را 14 تا 16 هزار تومان عنوان کرد.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با تاکید بر اینکه به دلیل شرایط آب و هوایی زمستانی نمی‌توان زمان آغاز کاهش قیمت گوجه‌فرنگی را اعلام کرد، گفت: شرایط متغیر آب و هوایی زمستان اجازه پیش‌بینی زمان عرضه مناسب گوجه فرنگی را سخت کرده است در نتیجه نمی‌توان با قطعیت درباره آغاز روند کاهش قیمت این محصول صحبت کرد.

کارگر ابراز امیدواری کرد حداکثر تا 15 روز آینده قیمت گوجه فرنگی در بازار روند کاهشی به خود بگیرد.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی در ابتدای ماه‌جاری  گفت: گوجه فرنگی که اکنون در بازار عرضه می‌شود نوبرانه استان بوشهر است و به زودی تولید سایر استان‌ها به بازار عرضه خواهد شد که کاهش قیمت را به دنبال دارد. وی زمان عرضه گوجه فرنگی تولید استان خوزستان و فارس با حجم مناسب را 10 تا 15 روز بعد از زمان اعلام خبر اعلام کرد.

منبع: ایلنا

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =