فرزین فردیس

نمایندگان بخش خصوصی که در قالب یک هیات تجاری از سوی اتاق مشترک ایران و اتریش به وین رفته بودند با همتایان اتریشی خود روی مساله انجام مراودات مالی با استفاده از ابزارها و فناوری‌ها نو از جمله رمزارزها گفت‌وگو کردند.

به گزارش "سفیرتجارت"، هیات تجاری اتاق بازرگانی مشترک ایران و اتریش به تازگی از سفر به وین بازگشته است. در این سفر صاحبان بنگاه‌های دو کشور طی ملاقات و گپ‌وگفت‌های تجاری که طی چند روز با یکدیگر داشتند، ‌سعی کردند تا روی یک موضوع متمرکز شده و به گفتمان مشترکی دست پیدا کنند و آن یافتن راهکارهای نوآورانه برای نقل‌وانتقال پول میان بنگاه‌ها و فعالان اقتصادی دو کشور بود.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، هیات تجاری اتاق بازرگانی مشترک ایران و اتریش که همراه با ۲۶ نماینده از بنگاه‌های بخش‌ خصوصی ایران به این سفر رفت، روزهای شلوغ و پر رفت‌وآمدی را در وین سپری کرد به طوری که این گروه از فعالان اقتصادی با تعداد زیادی از صاحبان شرکت‌های اتریشی (حدود ۱۶۰ شرکت) برای انجام مذاکرات تجاری روبه‌رو شد به گونه‌ای که اعضای ایرانی این هیات تجاری ناچار بودند که ساعات طولانی در روز را به پذیرش مدیران شرکت‌های اتریشی و مذاکرات رو د روی تجاری با آنان اختصاص دهند.

فرزین فردیس، عضو هیات نمایندگان اتاق تهران، که در ترکیب هیات اعزامی به اتریش حضور داشت، در گفت‌وگو با روابط عمومی اتاق تهران، به علاقمندی بالای شرکت‌های اتریشی برای همکاری اقتصادی با بنگاه‌های ایرانی اشاره کرد و گفت: شرکت‌های اتریشی که از بخش‌های مختلف اقتصادی این کشور به دیدار هیات تجاری ایران آمده بودند، مشتاقانه به دنبال این بودند که راهکارهای جدید و نوآورانه خود برای تبادلات تجاری با ایران را با نمایندگان بخش‌خصوصی کشور به اشتراک بگذارند و برای رسیدن به نتایج عملیاتی بحث و تبادل‌نظر کنند.

وی با بیان اینکه بیش از ۹۹ درصد از بنگاه‌های فعال در اتریش را شرکت‌های کوچک ‌و ‌متوسط تشکیل می‌دهد، افزود: شرکت‌های کوچک و متوسط در مواجهه با تحریم‌ها از انعطاف‌پذیری بالاتری برخوردار هستند و تلاش می‌کنند طی هم‌فکری با شرکای تجاری خود از ایران، راه‌حل‌هایی برای ادامه همکاری‌های اقتصادی میان دو طرف پیدا کنند.

نایب‌رییس کمیسیون اقتصاد نوآوری و تحول دیجیتال اتاق تهران با اشاره به اینکه جدی‌ترین موضوع گفت‌وگوی نمایندگان شرکت‌های اتریشی با هیات تجاری ایران، چگونگی نقل‌وانتقال پول میان دو طرف بود، افزود: در جلساتی که طی این سفر میان هیات تجاری ایران و اتاق اتریش و شرکت‌های این کشور بحث و تبادل‌نظر شد، یافتن راهکارهای نوآورانه برای مراودات پولی و مالی میان بنگاه‌های دو کشور بود در همین رابطه، روی استفاده از ظرفیت رمزارزها مذاکراتی نیز صورت گرفت.

به گفته فردیس، یکی از محورهای مذاکرات هیات رییسه اتاق بازرگانی مشترک ایران و اتریش و نمایندگان سازمان توسعه‌ای صادرات اتریش، استفاده از ظرفیت رمزارزها برای پرداخت‌های مالی میان بنگاه‌های دو کشور بود و در این رابطه، دو طرف توافق کردند که پیرامون به‌کارگیری راه‌حل‌های نوآورانه در مبادلات پولی مذاکرات خود را ادامه دهند.

منبع: اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي تهران

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

آخرین اخبار