قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۶/۲۳|برنت ۶۰ دلار و ۲۲ سنت شد

آغاز دور جدید مذاکرات تجاری میان چین و آمریکا، احتمال کاهشِ بیشترِ تولید اوپک و حمله به نفتکش ایرانی از جمله عوامل تاثیرگذار بر بازار نفت در هفته گذشته میلادی بوده است.تحت تاثیر آغاز دور جدید مذاکرات تجاری میان دو اقتصاد بزرگ جهان، قیمت نفت در هفته‌ای که گذشت با رشد ۳٫۵ درصدی مواجه شد.

به گزارش "سفیرتجارت"، پایین‌ترین قیمت نفت در هفته گذشته به روز سه‌شنبه هشتم اکتبر مربوط می‌شود. در این روز هر بشکه نفت خام برنت با قیمت ۵۷٫۹۴ دلار معامله شد.

افزایش تردیدها در مورد احتمال حصول توافق تجاری میان ایالات متحده آمریکا و چین و همچنین کاهش رشد اقتصادی جهان از جمله مهم‌ترین دلایل افت قیمت نفت در سه روز ابتدایی هفته گذشته (دوشنبه تا چهارشنبه) بود.

در آخرین روز از معاملات هفتگی اما نفت برنت موفق شد بار دیگر از مرز ۶۰ دلار عبور کند. هر بشکه نفت در معاملات روز جمعه با بیش از دو درصد رشد در مقایسه با روز قبل از آن به ۶۰٫۵۵ دلار رسید.

در عین حال، هفته گذشته دبیر کل اوپک اعلام کرد: کاهش بیشترِ تولید نفت یکی از گزینه‌های اوپک و متحدان آن در ماه دسامبر است.

این گزینه قرار است در نشست رسمی ماه دسامبر مورد بررسی قرار بگیرد.

اوپک و متحدان غیراوپکی آنها به رهبری روسیه از ابتدای سال ۲۰۱۷ طی توافقی با هدف ایجاد تعادل در بازار و افزایش قیمت نفت محدودیت‌هایی در تولید خود ایجاد کردند.

از دیگر اتفاقاتی که قیمت نفت را در هفته گذشته تحت تاثیر قرار داد، تشدید تنش‌ها در خاورمیانه و حمله به نفتکش ایرانی بوده است.

منبع: تجارت نیوز

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

آخرین اخبار