کد خبر: 6321
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۵
وزیر جهاد کشاورزی: صادرات نخود آزاد شد / توسعه باغات مدرن در برنامه کشور است

وزیر جهاد کشاورزی از آزاد شدن صادرات نخود خبر داد.

به گزارش"سفیرتجارت"، محمود حجتی در حاشیه بازدید از باغات مدرن تنگ کنشت کرمانشاه اظهار کرد: با پیگیری‌های صورت‌گرفته از سوی وزارت جهاد کشاورزی صادرات نخود آزاد شد.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت توسعه باغات مدرن در کشور، اظهار کرد: توسعه باغات مدرن علاوه بر اینکه باعث افزایش میزان تولیدات باغی می‌شود، زمینه‌های اشتغال افراد جویای کار را نیز فراهم می‌کند.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به ثمردهی زود باغات مدرن، افزود: تراز این باغات از سال دوم بعد از کاشت مثبت می‌شود که این موضوع درآمدهای باغداران را بالا برده و زمینه‌های سمت و سو گرفتن افراد به سمت توسعه باغات را فراهم می‌کند.

حجتی با اشاره به پشتیبانی از توسعه باغات مدرن در کشور تصریح کرد: برای توسعه باغات پیگیر اختصاص نهال و بذر یارانه‌دار و پشتیبانی‌های آب و خاکی هستیم.

رضا زارعی ، مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه - نیز در حاشیه این بازدید منطقه کرمانشاه سطح باغات مدرن استان کرمانشاه را ۱۵۰۰ هکتار عنوان کرد و افزود: از این میزان ۶۰۰ هکتار آن باغات روسیمی هستند.

زارعی با اشاره به در برنامه بودن توسعه باغات به‌ویژه باغات مدرن در استان کرمانشاه تصریح کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده سالانه هزار هکتار به سطح باغات مدرن استان اضافه خواهد شد.

به گفته مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه این استان ۴۰ هزار و ۶۶ هکتار باغ دارد.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =

آخرین اخبار