همایش

همایش بازرگانی شرق آفریقا با با رویکرد حمل و نقل، بانک و بیمه و با حضور فعالان تجاری، اقتصادی و بازرگانی بخش خصوصی و دولتی در مردادماه سال‌جاری به همت سازمان توسعه تجارت ایران برگزار می گردد.

به گزارش سفیر تجارت، فرهاد نوری، مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی، هدف از برگزاری این همایش را بررسی مسائل بانکی، بیمه‌ای و حمل و نقل، به ویژه کشتیرانی و ارائه توانمندی‌های مجموعه‌های ایرانی جهت کمک به صادرکنندگان کالا به شرق آفریقا عنوان کرد.

  وی با اشاره به جایگاه خاص قارۀ آفریقا در روابط تجاری با جمهوری اسلامی ایران، افزود: نیازهای بازار مصرفی بالقوه و رو به گسترش کشورهای آفریقایی، آن را به عنوان بازاری بی نظیر و متناظر با  توانمندی‌های ایران قرار داده است.

مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی، با بیان قرابت‌های فرهنگی و دینی کشورهای آفریقایی و جمهوری اسلامی ایران، روابط تجاری با آفریقا را کمتر از حد انتظار دانست و خواستار توجه ویژه بنگاه‌های تولیدی- صادراتی به بازار آفریقا به خصوص شرق آفریقا شد.

گفتنی است، همایش تجارت با شرق آفریقا با تأکید بر حمل و نقل دریایی، بانک و بیمه در روز چهارشنبه 2 مرداد ماه سال جاری در محل سالن همایش‌های خلیج فارس نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می گردد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =

آخرین اخبار