صادرات گل گلدانی به عراق و ترکمنستان/ گل رز ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان است

رئیس اتحادیه فروشندگان گل گفت: گل گلدانی و آپارتمانی به کشورهایی همچون عراق، سوریه، گرجستان و ترکمنستان صادر می‌شود.

به گزارش سفیرتجارت: اکبر شاهرخی، رئیس اتحادیه فروشندگان گل درباره  بازار گل گفت: در حال حاضر، گل گلدانی و آپارتمانی به کشورهایی همچون عراق، سوریه، گرجستان و ترکمنستان صادر می‌شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان گل با بیان اینکه افزایش قیمتی در بازار گل نداریم اظهار کرد: امیدواریم که قیمت در این بازار، به ثبات نسبی برسد.

شاهرخی با اشاره به اینکه قیمت متعلقات گل، ۴۰۰ درصد افزایش پیدا کرده است تصریح کرد: در حال حاضر، روبان، زر ورق، سبد کاغذ، سیم و ساتن گران شده است و این امر می‌تواند بر  بازار گل تاثیرگذارد.

رئیس اتحادیه فروشندگان گل در تشریح  قیمت گل‌های پرمصرف در بازار  گفت: گل میخک ۱۵ هزار تومان، داودی ۱۵ هزار تومان، گل آلسترومریا ۱۰ شاخه ۳۰ هزار تومان (دسته‌ای ۳۰ تا ۳۵ هزار تومان)، آنتریوم شاخه‌ای ۱۰ هزار تومان، لیلیوم  ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان و رز  ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان است.

شاهرخی در پاسخ به این پرسش که چرا قیمت گل در مناطق مختلف متفاوت است گفت: قیمت گل در مناطق مختلف، متفاوت نیست و بیشتر گل فروشان در برخی مناطق از گل‌های درجه سه استفاده می‌کنند بعبارتی نوع گل در بازار متفاوت است.

رئیس اتحادیه فروشندگان گل به مردم توصیه کرد که از مغاه‌های دارای مجوز خریداری کنند تا درصورت تخلف، با متخلفان امر، برخورد شود.

شاهرخی بیان کرد: تعداد دست فروشان گل در خیابان ها در حال افزایش است و هیچ نظارتی بر آن‌ها نمی‌شود که امیدواریم بزودی این امر ساماندهی شود.

به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان گل، باتوجه به رکودی که در بازار گل وجود دارد امیدواریم این وضع بهبود یابد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

آخرین اخبار