شهرک صنعتی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: شورای سیاستگذاری صنعت بسته‌بندی کشور حمایت از طراحی‌های نو و ایده‌های مختلف طراحی مطابق با سلایق مشتریان و تنوع در عرضه محصول و بسته‌بندی را جزء اهداف و اولویت‌های استراتژیک خود قرار دهد.

به گزارش سفیرتجارت به نقل از روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، محسن صالحی‌نیا با بیان این مطلب در نشست با اعضای شورای سیاستگذاری صنعت بسته‌بندی کشور در دانشگاه صنعتی شریف افزود: تنوع بسته‌بندی، به‌خصوص در صنایع غذایی و دارویی بسیار بارز است و نقش بسته‌بندی در بسیاری از تولیداتی که امروز در سطح دنیا عرضه می‌شود، بیش از ۷۰ درصد است که این سهم در ساختار قیمت فروش و بازاریابی عمده است.

وی با اعلام این‌که سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در سطح سیاستگذاری، حمایت و پشتیبانی لازم را برای بسترسازی این صنعت انجام می‌دهد، اضافه کرد: نسبت به ضرورت‌های وجود این صنعت و قابلیت آن در ایجاد ارزش افزوده، صادرات و تأمین نیاز بازار اشراف کامل داریم و در این راستا از طراحان و تولید کنندگان آن حمایت و پشتیبانی خواهیم کرد.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با یادآوری این‌که در توسعه خوشه‌های صنعتی، صنعت بسته‌بندی را نیز بسیار جدی گرفته‌ایم، خاطرنشان کرد: هم از مسیر حمایتی توسعه خوشه‌ای و هم از مسیر حمایت از واحدهای کوچک و متوسط به‌عنوان دستگاه سیاستگذار از این صنعت پشتیبانی لازم را انجام می‌دهیم.

صالحی‌نیا در پایان بر ایجاد سازوکارهای انگیزشی از طریق برقراری مشوق‌ها و استفاده از جوانان خلاق با تحصیلات عالیه در صنعت بسته‌بندی تأکید کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =

آخرین اخبار